دانلود اپلیکیشن بالکت
دسته بندی ها تهران

قوانین و مقررات بالکت

1398/03/30 18:39

کاربرانی که قصد استفاده از سامانه های بالکت را دارند ملزم به رعایت و آگاهی از قوانین مجموعه بالکت می باشند. تمامی قوانین منطبق بر قوانین جمهوری اسلامی و قوانین تجارت الکترونیک می باشد.

 

مفاهیم

فروشنده : شخصی که در بالکت به عنوان فروشنده شناخته می شود و مراحل فعالسازی فروشندگی را طی کرده باشد.

پیک : شخصی که در بالکت به عنوان پیک شناخته می شود و مراحل فعالسازی پیک را طی کرده باشد.

خریدار :  کاربری که در بالکت ثبتنام کرده باشد و تقاضای خرید در قبال پرداخت هزینه را داشته باشد.


عملکرد کلی

خریدار کالا های مورد نیاز خود را به سبد خرید اضافه نموده و پس از پرداخت نهایی ، کالاها در لیست آماده سازی توسط فروشنده مرتبط با کالا ها قرار میگیرند  و پس از ثبت آماده شدن کالا ، کالا در لیست ارسال پیک ها قرار میگیرند (البته در صورتی که روش حمل به صورت پستی باشد این مرحله وجود نخواهد داشت) و سپس نزدیک ترین پیکی که انجام کار را بر عهده بگیرد ، به انبار فروشنده رجوع کرده و پس از بررسی تطابق تصاویر ثبت شده و دریافت کالا از فروشنده ، کالا را به آدرس ثبت شده خریدار حمل کرده و به خریدار تحویل مینماید.

حریم خصوصی

بالکت خود را به رعایت حریم خصوصی کاربران ملزم میداند و اطلاعاتی که در بالکت ثبت میگردد به جز موارد اشاره شده در ذیل در اختیار هیچ شخصی قرار نمیگیرد:

  1. مراحل خرید و فروش و حمل که نیاز هست آدرس و شماره تماس در اختیار اشخاص مرتبط (پیک،فروشنده،خریدار) با سفارش شما قرار گیرد
  2. درخواست مراجع قضایی

هیچ یک از عوامل مرتبط به سفارش ثبت شده در سایت مجاز به انتشار و هرگونه سوء استفاده از اطلاعاتی که در اختیارشان قرار میگیرد نیستند و درصورت اثبات سوء استفاده ، ضمن اینکه شخص آسیب دیده از این امر می تواند اقدامات قضایی مقتضی را انجام دهد ، مجموعه بالکت نیز ضمن لغو قرار داد با شخص متخطی ، مورد را از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد کرد.

ارتباط با ما

بالکت مطلقا از شما اطلاعاتی از طریق پیامک و تماس درخواست نخواهد کرد و پیامک و تماس در بالکت فقط جنبه اطلاع رسانی دارد، کاربران گرامی نیز برای ارتباط با مجموعه بالکت میتوانند با اطلاعات ارتباطی ثبت شده در سامانه های بالکت اقدام کنند.

رهگیری مرسوله

بالکت به شما این امکان را میدهد تا وضعیت سفارش خود را به صورت دقیق مشاهده کنید.

پرداخت خسارت

پرداخت خسارت در موارد زیر صورت میگیرد:

  1. کالای تحویلی پیک مغایر با تصاویر آماده سازی کالا باشد
  2. احراز آسیب فیزیکی : در حین حمل کالا دچار آسیب فیزیکی شده باشد (ضربه، آب ، شکستگی)

خریدار باید هنگام دریافت کالا با دقت کافی کالای دریافتی را بررسی کند ، پس از ترک موقعیت خریدار توسط پیک ، اعلام خسارت بی نتیجه خواهد بود و ترتیب اثری داده نخواهد شد

تعهدات بالکت

بالکت تمام تلاش خود را برای عضویت اشخاص متعهد و معتبر در بخش پیک ها میکند. همچنین سعی دارد از فروشندگان معتبر متعهد نسبت به خریدار را در صدر لیست پیشنهادی خود برای خریدار به نمایش درآورد.

پشتیبانی بالکت در سراسر ایران به صورت 24 ساعته بوده و سامانه های پاسخگویی اعم از تیکت و تلفنی آماده خدمت رسانی به تمامی کاربران بالکت می باشد.

شرایط پرداخت مالی

کاربران عزیز میتوانند نسبت به موجودی قابل برداشت در حساب کاربری خود از طریق سیستم، درخواست واریز ثبت نمایند توجه نمایید حساب بانکی وارد شده حتما به اسم صاحب حساب کاربری بالکت باشد در غیر اینصورت واریز صورت نخواهد گرفت.